Nowość w Geoportalu. Czy to kres samowoli budowlanej?

4 listopada 2022

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że francuski fiskus korzysta z google maps do wykrywania niezgłoszonych urzędowi basenów lub przybudówek.

Rzec by można, że Polacy nie gęsi i swoje e-narzędzia do wykrywania niezgłoszonych basenów lub przybudówek mają… Organy administracji architektoniczno – budowalnej korzystają z tzw. systemu RWDZ (rejestru, w którym gromadzone są dane z wniosków o pozwolenie na budowę i zgłoszeń robót budowlanych).

Teraz niektóre dane z tego systemu zostały udostępnione w Geoportalu. Ta nowa funkcjonalność Geoportalu może być pomocna dla każdego jego użytkownika, natomiast co się tyczy organów nadzoru budowlanego, to w założeniu funkcjonalność ta ma pomóc w wykrywaniu samowoli budowlanych.

NWN na torze

Mijający tydzień upłynął nam szybko, żeby nie powiedzieć błyskawicznie 🙂 Aby odreagować

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do informacji już przechowywanej w urządzeniu użytkownika wykorzystując mechanizm plików cookies. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności .

KRAKÓW

Rekrutujemy!

Poszukujemy do biura w Krakowie osoby z uprawnieniami adwokata/radcy prawnego.