Piotr Noworyta

Radca prawny, partner

W NWN odpowiada za obszar obsługi prawej przedsiębiorców, w szczególności spółek, począwszy od etapu poprzedzającego powstanie spółki (umowy wspólników, opracowanie konstrukcji przedsięwzięcia biznesowego i rola poszczególnych wspólników), przez procesy zakładania spółek, ich łączenia lub podziału, przejmowania, aż po bieżącą obsługę prawną, a na likwidacji kończąc.

Doradzał inwestorom w złożonych przedsięwzięciach inwestycyjnych, jak budowy fabryk (od audytu nieruchomości, przez doradztwo prawne przy zakupie nieruchomości, po zawarcie umów z generalnym wykonawcą).

Posiada doświadczenie zawodowe także w szeregu innych zagadnień związanych z nieruchomościami. Między innymi prowadził szkolenia dla zarządców nieruchomości, prowadził liczne postępowania sądowe dotyczące zaskarżania uchwał wspólnot mieszkaniowych, zniesienia współwłasności, podziału nieruchomości do korzystania, zasiedzenia, czy ustanawiania służebności. 

Rozległa wiedza i ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwalają mu interdyscyplinarnie spojrzeć na problemy prawne obsługiwanych klientów. W pracy zawodowej wykorzystuje znajomość języka francuskiego, zapewniając obsługę prawną także w tym języku.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a następnie ukończył z wyróżnieniem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Ukończył organizowany przy Izbie Skarbowej w Krakowie kurs na doradców podatkowych. Zasiadał w radzie nadzorczej spółki zajmującej się nowoczesnymi technologiami.

NWN na torze

Mijający tydzień upłynął nam szybko, żeby nie powiedzieć błyskawicznie 🙂 Aby odreagować